تبلیغات
مهندسی آی تی بابل - روزی که دیگر امتحانی در کار نباشد،آنم آرزوست!
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
مهندسی آی تی بابل
۱.همیشه وقتی یه کار بزرگ انجام میدیم و به پشت سرمون و به مسیری که طی کردیم نگاه میکنیم مُخمون سوت میکشه! احتمالآ هممون اگه برگردیم یه نگاه به اون مسیره بندازیم همین جمله معروفو تو ذهنمون تکرار میکنیم--> "یا خدااااااااااا این من بودم؟!!! "

2.در زندگی یه برهه زمانی هست که در اصطلاح به اون میگیم "زمان روشن شدن موتور محرکه !*" در این برهه زمانی یک چیزی مثل جرقه در مغز آدم برای لحظه ایی روشن میشود و یکهو هر آنچه از استعداد و توانایی و تلاش در وجود آدمی هست فوران میکند اینجاست که فعالیت های مفید ِ مغزی شروع میشود!!!

3.تا حالا شده برید پمپ بنزین جهت بنزین زدن به ماشین؟لابد شده دیگه! تا حالا شده بعد از چند روز ببینید ماشینتون دارد آفتاب بالانس میزنه؟؟؟احتمالآ شده!مدیونید اگه فک کنید دارم به این موضوع اشاره غیر مستقیم میکنم که بنزینای شهرمون ناخالصی دارن و خدای نخواسته آب قاطیشون داره بحث ما یه چیز دیگس چرا حاشیه سازی میکنید!!!

4.این خط صاف رو در نظر بگیرید" ______________________________ "!در حالت ایده آل پس از روشن شدن موتور محرکه(ر.ک 2) فعالیت مفید مغزی همچین مسیری رو در پیش میگیره تا  به سر انجام رسیدن کار عظیم و طاقت فرسایی که قراره انجام بده برسه! اما در نمونه های واقعی این خط به این صورته " ____ __ ______ ________ _ "چرا ؟ دلیلش ناخالصی های موجود در استعداد ها و توانایی ها و تلاش هاییست که در وجود آدمیست (ر.ک 3)و باعث میشود یکی بود یکی نبود دو سه تا بود 4 تا نبود عمل کنیم!

5.شب امتحانست امتحانی جان فرسا!یک کتاب پیش روی ماست کتابی وحشت آسا!ساعتی روی دیوارست ساعتی بادپا، دانشجویی کنج دیوار است،دانشجویی چون من چون شماها!!!!

6.فرض کنید ساعت معرفی شده در بخش قبل ساعت 7 عصر را نشان میدهد از کتاب معرفی شده در بخش قبل 20 صفحه خوانده اید و اکنون کنج یک دیوار نشسته اید و دارید غزل حافظ حفظ میکنید و به شمعدانیهایتان رسیدگی میکنید طفلکیها برگهایشان زرد شده!!!! در حالی که موتور محرکه تان هنوز خاموش است!!!

7.ساعت باد پای اتاق دارد به عدد 11 نزدیک میشود و کمی بعد مینوازد 3،2،1،....11 و جرقه !

8.موتور محرکه روشن شده با دور موتور بالااااا اکنون آغاز راهست...

9.با روحیه ایی بی نظیر شروع میکنید به خواندن از صفحه 21 !طبق برنامه ریزی هایتان تا ساعت 7و نیم فردا صبح یکدور کتاب را خوانده ایید از 7و نیم تا 8 هم دوره میکنید .8 تا 8 و نیم هم وقت دارید بروید سر جلسه طبق تخمین شما نمره احتمالی شما 17 و هفتادو هفت صدم خواهد بود که در صورت کمک امدادهای غیبی تا 18 و نیم هم متغیر است(ر.ک 4 نمودار ایده آل).

10.اندکی گذشته، خواب به چشمانتان چیره گشته، اما آنچیزی که مهم است هدف والاست با خود زمزمه میکنید من مــی تو ا نم!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11.ساعت 2و نیم است دیگر نه چای و نسکافه کار سازست نه چوب کبریتی که بین پلکهاتون گذاشتید تا بسته نشه در این میان افکار مزاحم کم کم دارد میآید غزل حافظ هم این وسط آمده در مخرج کسر این فرمول لعنتی جا خوش کرده تا چند دقیقه دیگر افکار مزاحم دیگر هم تشریف فرما میشوند و ناخالصی های استعداد و توانایی نمایان میشونـــــــــد(ر.ک 4 نمودار واقعی).

12.یک صفحه میخوانید دوصفحه میخوابید کمی صفحات باقی مانده را می نگرید آنها را میشمارید دوباره میخوانید ،میخوابید ،میشمارید و این چرخه ادامه دارد...

13.سیزده نحس است و بس شایسته ی این اپیزود است !شما دل را به دریا میزنید در حالی که هنوز ساعت 4 است به نمره، به معدل به آینده و به خوشبختی پشت پا میزنید ،جزوه و کتاب و امتحان را بیخیال میشوید، میخوابید! اما چون خیلی انسان مثبت اندیشی هستید با خود میگویید پس از کمی استراحت بهتر میتوانم درس بخوانم ...

امــا امـــا امــــا !کای دریغا به وداعش نرسیدیم و برفت !زمان رو عرض میکنم!

زمان میگذرد و تو میشوی مصداق این بیت که "کاروان رفت و تو در خواب و بیابان در پیش ،وه  که بس بیخبر از غلغل چندین جرسی" !!!!

14.ساعت 7و نیم شده حالا دیگر به 17و هفتاد صدم فکر نمیکنی با خود میگویی انسان باید قانع باشد 10 و 33 صدم هم مرا بسست!

15.و این چرخه برای تک تک امتحانات در تک تک ترمهای تمام سالهای دانشجویی ما تکرارررر میشود...

پی نوشت :

الان فکر میکنم دیگه همه متوجه شدن منظور از کار بزرگ بخش اول چی بود و چرا وقتی بهش فکر میکنیم مخمون سوت میکشه امیدوارم  موتور محرکه هامون زودتر روشن بشه!

به امید موفقیت در امتحانات پایان ترم
برچسب ها: طنز، دلنوشته دانشجویی، طنز دانشجویی، طنز شب امتحان، دلنوشته شب امتحان،
درباره وبلاگ
سلام خوشحال میشم از وبلاگ ام بازدید كنید.
رشته‌های مهندسی كامپیوتر و فناوری اطلاعات از نظر حرفه‌ای و علمی دارای سه بعد اساسی بوده و هدف از تربیت مهندسین و توسعه آموزش عالی در این رشته آن است كه ابعاد مذكور تقویت گردد و این ابعاد عبارتند از ابعاد مهندسی، علمی و تحقیقاتی و اقتصادی. • بعد مهندسی: مهندسین كامپیوتر و فناوری اطلاعات از طریق طراحی، ساخت و راه‌اندازی، ارائه روشهای بهره‌برداری و عیب یابی و اصلاح سیستمهای داده پردازی در پیشبرد هدفهای توسعه صنعتی و مكانیزه كردن عملیات نقش كلیدی دارند. • بعد علمی و تحقیقاتی: مهندسین كامپیوتر و فناوری اطلاعات با ادامه تحصیل در مقاطع كارشناسی ارشد و دكترا با نحوه تحقیق و تدریس آشنا می‌شوند و از طریق به ثمر رساندن پروژه‌های تحقیقاتی، با روشهای نوین و ابتكاری به حل مسائل و معضلات این رشته می‌پردازند. • بعد اقتصادی: مهندسین كامپیوتر و فناوری اطلاعات با بكارگیری روشهای علمی در حل مسائل داده پردازی، می‌توانند گردش بهینه امور را به اجرا درآورند و از هدر رفتن منابع و امكانات ناشی از روشهای غیر علمی، با استفاده از تكنیكهای داده پردازی جلوگیری بعمل آورند. مورد اخیر، از نظر اقتصادی نقش بسیار با ارزشی دارد.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب وبلاگ چگونه است ؟

نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

خرید شارژ

خرید فیلم

خرید سریال