تبلیغات
مهندسی آی تی بابل - ادوبی فتوشاپ : با تصاویر لرزان خداحافظی کنید
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
مهندسی آی تی بابل


madrid-me-blurry

تصاویر لرزان همیشه یکی از اعصاب خورد کننده ترین اتفاقاتی است که ممکن است بیفتد و یکی از بهترین صحنه های زندگی شما را نابود کند. مهم نیست تا چه اندازه دستتان بدون لرزش باشد. این اتفاقی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. حال شرکت ادوبی در حال ایجاد یک امکان برای فتوشاپ است و آن واضح کردن تصاویری است که هنگام عکاسی ، به خاطر لرزش دچار کدری شده اند. امکانی که حتی نمیتوانید میزان دقت آن را باور کنید.

امکان blur-kileer ( یعنی از بین برنده ناواضحی تصویر ) که در کنفرانس Adobe MAX 2011 معرفی شد، هنوز در حال گذراندن حالت آزمایشی خود است.

photoshop_logo

هنوز ادوبی هیچ اظهار نظری در مورد اینکه این امکان چه زمانی به برنامه فتوشاپ افزوده خواهد شد نکرده است ولی چیزی که کاملا مشخص است این است که این امکان در آینده نه چندان دور در یکی از ورژن های cs شاید 6 یا 7 آن گنجانده خواهد شد. اما این دستاورد یک امکان فوق العاده مفید و کاربردی است. تنها با چند کلیک بسیار ساده عکس ناواضح آنالیز میشود و فتوشاپ متوجه میوشد که تصویر گرفته شده چگونه دچار اختلال گشته است. برای مثال وقتی شما هنگام عکاسی دست خود را کمی به سمت راست حرکت داده اید ، نرم افزار به طور اتوماتیک این را تشخیص داده و این عمل را معکوس میکند. یعنی پیکسل های تصویر به سمت چپ حرکت داده میوشند.
در نگاه اول نوشته فوق کمی غیر علمی و عجیب به نظر می رسد ولی واقعیت این است که عملیات دقیقا به شیوه فوق اجرا میشوند.
در نظر داشته باشید که این امکان مشکل فوکس نبودن دوربین را حل نمیکند و فقط در صورتی که دوربین لرزیده باشد یا هنگام عکاسی دوربین را به طرفی حرکت داده باشید مشکلتان را حل خواهد کرد.

شاید از این به بعد ، هرگز شاهد تصاویر ناواضح نباشیم و دیگر زمانی که تصاویر گجت ها لو میرود آنها را ناواضح نبینیم. این امکانی است که انقلاب عظیمی را هم برای دنیا و هم برای خود فتوشاپ به وجود خواهد آورد.
درباره وبلاگ
سلام خوشحال میشم از وبلاگ ام بازدید كنید.
رشته‌های مهندسی كامپیوتر و فناوری اطلاعات از نظر حرفه‌ای و علمی دارای سه بعد اساسی بوده و هدف از تربیت مهندسین و توسعه آموزش عالی در این رشته آن است كه ابعاد مذكور تقویت گردد و این ابعاد عبارتند از ابعاد مهندسی، علمی و تحقیقاتی و اقتصادی. • بعد مهندسی: مهندسین كامپیوتر و فناوری اطلاعات از طریق طراحی، ساخت و راه‌اندازی، ارائه روشهای بهره‌برداری و عیب یابی و اصلاح سیستمهای داده پردازی در پیشبرد هدفهای توسعه صنعتی و مكانیزه كردن عملیات نقش كلیدی دارند. • بعد علمی و تحقیقاتی: مهندسین كامپیوتر و فناوری اطلاعات با ادامه تحصیل در مقاطع كارشناسی ارشد و دكترا با نحوه تحقیق و تدریس آشنا می‌شوند و از طریق به ثمر رساندن پروژه‌های تحقیقاتی، با روشهای نوین و ابتكاری به حل مسائل و معضلات این رشته می‌پردازند. • بعد اقتصادی: مهندسین كامپیوتر و فناوری اطلاعات با بكارگیری روشهای علمی در حل مسائل داده پردازی، می‌توانند گردش بهینه امور را به اجرا درآورند و از هدر رفتن منابع و امكانات ناشی از روشهای غیر علمی، با استفاده از تكنیكهای داده پردازی جلوگیری بعمل آورند. مورد اخیر، از نظر اقتصادی نقش بسیار با ارزشی دارد.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب وبلاگ چگونه است ؟

نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

خرید شارژ

خرید فیلم

خرید سریال