تبلیغات
مهندسی آی تی بابل - لپ‌ تاپ دارها بخوانند!
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
مهندسی آی تی بابل


پسری ۲۵ سال که به تازگی از دانشگاه  فارغ التحصیل شده بود برای دیدن والدین خود به خانه آمد او نهار را با پدر خود صرف کرد و مدتی بعد به اتاق خواب رفت تا هم استراحت کند و هم منتظر مادر خود شود تا او را ببیند.
چند ساعت بعد همسایگان با دیدن خارج شدن دود سیاهی از خانه با آتش نشانی تماس گرفته و موضوع را گزارش دادند. با رسیدن ماموران مشخص شد پسر جوان در اثر استنشاق دود مونو اکسید کربن جان سپرده.
دود ناشی از لپ تاپ بوده که روی تخت گذشته شده بوده و چون خنک کننده نتوانسته هوای داخل لپ تاپ را به بیرون انتقال دهد منجر به آتش سوزی شده. پسر حتی فرصت بیرون آمدن از اتاق را هم پیدا نکرده بود چون قبل از بیدار شدن در اثر گاز مونو اکسید کربن دچار خفگی شده بود.
دلیل نوشتن این مطلب این است که دیده شده اکثر ما با لپ تاپ روی تخت پتو و یا بالشت به خواب میریم

کمیسیون امنیت مصرف کنندگان اعلام کرد: اچ پی 450 هزار دلار آمریکا برای فیصله دادن به دعوی قانونی علیه باطری‌های خطرناک لپ تاپ پرداخت می‌کند. طبق اعلان این کمیسیون، اچ پی از سپتامبر 2007، از حداقل 22 مورد حادثه ناشی از باطری‌هایش آگاه شده بوده است، اما پس از گذشت 10 ماه ، در ارائه‌ی گزارش رسمی کوتاهی کرده.


در اقامه دعوی کمیسیون آمده که: «حداقل دو مورد از حوادث مذکور منجر به آسیب مصرف کنندگان شده است. و در یک مورد ظاهراً مصرف کننده به بیمارستان مراجع کرده است. باطری‌های یون لیتیوم (که همراه با لپ‌ تاپ‌های جدید اچ‌پی و یا به صورت جداگانه و زاپاس ارائه می‌گردد.) به دلیل نقص فنی می‌تواند بیش از حد داغ شده، آتش بگیرد و موجب سوختگی مصرف کننده شود.

اچ پی و کمیسیون مذکور، فراخوان بازگشت 32 هزار پک از این باطری‌ها را داده‌اند. تقریباً به طور همزمان، دل (Dell) و توشیبا (Toshiba) هم این نوع از باطری‌ها را فراخوان نموده‌اند، تمام این باطری‌ها توسط شرکت سونی (Sony) تولید شده‌اند.

توضیح اینکه: اچ پی (HP) مخفف شرکت مشهور هیولت-پیکارد (Hewlett-Packard) است که در زمینه‌ی سخت افزار و تولیدات تکنولوژیک فعالیت می‌کند.
درباره وبلاگ
سلام خوشحال میشم از وبلاگ ام بازدید كنید.
رشته‌های مهندسی كامپیوتر و فناوری اطلاعات از نظر حرفه‌ای و علمی دارای سه بعد اساسی بوده و هدف از تربیت مهندسین و توسعه آموزش عالی در این رشته آن است كه ابعاد مذكور تقویت گردد و این ابعاد عبارتند از ابعاد مهندسی، علمی و تحقیقاتی و اقتصادی. • بعد مهندسی: مهندسین كامپیوتر و فناوری اطلاعات از طریق طراحی، ساخت و راه‌اندازی، ارائه روشهای بهره‌برداری و عیب یابی و اصلاح سیستمهای داده پردازی در پیشبرد هدفهای توسعه صنعتی و مكانیزه كردن عملیات نقش كلیدی دارند. • بعد علمی و تحقیقاتی: مهندسین كامپیوتر و فناوری اطلاعات با ادامه تحصیل در مقاطع كارشناسی ارشد و دكترا با نحوه تحقیق و تدریس آشنا می‌شوند و از طریق به ثمر رساندن پروژه‌های تحقیقاتی، با روشهای نوین و ابتكاری به حل مسائل و معضلات این رشته می‌پردازند. • بعد اقتصادی: مهندسین كامپیوتر و فناوری اطلاعات با بكارگیری روشهای علمی در حل مسائل داده پردازی، می‌توانند گردش بهینه امور را به اجرا درآورند و از هدر رفتن منابع و امكانات ناشی از روشهای غیر علمی، با استفاده از تكنیكهای داده پردازی جلوگیری بعمل آورند. مورد اخیر، از نظر اقتصادی نقش بسیار با ارزشی دارد.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب وبلاگ چگونه است ؟

نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

خرید شارژ

خرید فیلم

خرید سریال